O lize

QLIGA [KVE] - význam slova QLIGA je křesťanská volejbalová (evangelizační) liga. Tento název jsme zvolili protože jsme skupina mladých křesťanů, kteří mají rádi tento sport, chceme se v něm zdokonalovat a porovnávat své síly se svými soupeři. Zároveň nechceme žít jen tímto sportem, který nás baví,ale taky Bohem, na kterého chceme skrze QLIGU ukazovat svým nevěřícím přátelům.

QLIGA se hraje téměř každou sobotu večer v Českém Těšíně na základní škole Pod Zvonkem, kde se hrají 4 zápasy na dvou kurtech od 17:30-19:00 a od 19:00-20:30. Mezi zápasy je čas na krátké zamýšlení o Bohu, připraveného vždy jedním kapitánem s jednotlivých týmů. Na hru dohlíží pověřený rozhodčí. Sezóna začíná na podzim a končí na jaře zakončením sezóny, vyhlášením vítězů a předáním hodnotných cen včetně putovního poháru pro vítězný tým. Tým, který vyhraje 3 sezóny po sobě tomu putovní pohár už zůstane. Do QLIGY chceme zapojit nejvíce lidí z Třince, Českého Těšína a jeho okolí. Chceme dát příležitost zahrát si mladým lidem, kteří tuhle možnost jinde nemají i těm kteří už třeba někde hrají, ale chtějí takto využít svůj volný čas. QLIGA je jak pro kluky tak pro holky od 15 do 30 let. Můžou se zapojit jak méně zdatní tak zdatnější hráči. Momentálně má QLIGA 8 týmů, do příštích ročníků, chceme počet týmů zvýšit. Je jen na Tobě zdali chceš doma hnít, nebo QLIGOU žit!!!QLIGA to ale není jen LIGA. Jsou to taky další akce, které QLIGA pořádá jako je například volejbalový turnaj, volejbalový camp a další.

O nás

Jsme skupina mladých lidí, kteří žijí nejen tímto sportem, ale hlavně Bohem!Volejbal nám přináší možnost skvěle si zahrát, vybít přebytečnou energii, seznámit se s novými lidmi, a také naučit se něco o Bohu a rozvíjet s Ním náš vztah…Každý závodník se podrobuje všestranné kázni. Oni to podstupují pro pomíjitelný věnec, my však pro věnec nepomíjitelný. 1.Korintským 9,25